Cesta čokoládového alchymisty

„Asi před osmi lety se mi do ruky dostala pravá jednoplantážní čokoláda z malé německé čokoládovny. Když jsem ji ochutnal, byl jsem naprosto ohromený. Žádný nasládlý blátíčko, ale neuvěřitelně chuťově bohatý, rafinovaný a překvapující požitek. Byl jsem okamžitě polapen do čokoládového světa fantazie a začal sám s čokoládou experimentovat a vzdělávat se. Mojí životní vášní se tak stala čokoláda. Skládám jedinečnou rafinovanou chuť z nejlepších origin čokolád z celého světa ve vyladěné kombinaci s květy, kořením, bylinami a solí. Tělo chuti je ale vždycky čokoládové a přidané koření ji pouze doplňuje – je to takový hudební doprovod chutí, tónů a melodií. Cílem každého alchymisty bylo nalézt něco nepoznaného, nadpozemského, třeba kámen mudrců :). Já zase hledám nové metody jak stvořit smyslnou, dosud nepoznanou chuť čokolády.“

Hýčkejte své smylsy

ln logoDaniel Syrový
cesky_rozhlas_logo_01druhakava-logochocolate alchemist

suroviny a technologie

Kvalitní a nejlepší suroviny jsou základ naší práce, žádná překážka není velká když chceme získat to, co potřebujeme.
Čokoláda pro naše xc produkty pochází z různých zdrojů, od hotové čokoládové hmoty předních světových chocolatiérů po výrobu čokolády z vlastních kakových bobů. Důležitá je pro nás chuť, čokoládový alchymista Daniel Syrový ročně přechutná přes 300 vzorků čokolád ze všech koutů světa. Výsledný produkt se skládá z mnoha ingrediencí a je vyvrcholením dlouhodobého procesu, v rámci kterého přijde řada i na maceraci, extrakci, staření nebo zakuřování. Tuto unikátní metodu jak snoubit byliny, květy, koření a čokoládu vytvořil čokoládový alchymista Daniel Syrový. Vychází ze středověkých alychistických postupů i původní staré technologie výroby parfémů z jihofrancouzského Grasse. Díky tomu stejně jako nejlepší parfém či koňak, chutnají xc čokolády jinak na začátku a jinou chuť zanechají na samém konci.

xc alchemy produkty:

CHOCOFLOWER

Noblesní degustační čokoláda, kde se blend origin čokolád snoubí s výrazným buketem mnoha chutí koření, květin, bylin a soli. XC čokolády chocoflower jsou vyráběny v praktické formě 1 g peciček. Protože tato čokoláda má výraznou chuť s opravdu dlouhým chuťovým dozvukem, tak pro vaše smyslné potěšení z čokolády vám stačí jen jedna pecička.

PAIRING CHOCOLATE

XC pairing chcolate je luxusní čokoláda s kořením a solí vytvořená speciálně ke snoubení s víny a ušlechtilými destiláty. Delikátní chuť xc čokolády je individuálně vyladěna pro jednotlivé druhy, styly, odrůdy i terroir čokoládovým alchymistou Danielem Syrovým ve spolupráci s předními českými sommeliery, vinaři i zahraničními master blendery.
Kombinací xc čokolády a nápoje vznikají na jazyku nové, dosud nepoznané chuťové zážitky.

ORIGIN CHOCOLATE

Díky soustavné degustaci kakaových bobů z nejlepších plantáží světa i čokolád od nejslavnějších i zcela neznámých chocolatiérů máme dokonalý přehled. Nabízíme proto i neochucené, pravé origin čokolády, tedy čokolády vyráběné ze specifických odrůd kakovníku z jedné oblasti (např. Sao Thomé, Peru, Kolumbie), z jedné farmy (např. Hacienda San José ) či dokonce i z jedné konkrétní plantáže (např. Chuao).

6

7

8