55

56

59

jak snoubit xc čokoládu a ušlechtilé nápoje

 

Zavěste xc čokoládu na okraj sklenice s nápojem.

Nejprve si přivoňte a objevujte společné aroma nápoje a xc čokolády.

Ukousněte kousek xc čokolády, nechte ji pomalu rozplynout na jazyku.

Poté se přes ní napijte nápoje.

jak snoubit čokoládu podle čokoládového alchymisty Daniela Syrového

„Základní pravidlo zní; první kousek čokolády (méně) a pak teprve nápoj (více). Nejprve si ale čokoládovou květinku pairing choco zavěste na okraj skleničky a pak přivoňte k rumu či vínu přes čokoládu. Nos hluboko do skleničky, jen tak zjistíte jak nádherně se snoubí vůně čokolády a nápoje. Pak ukousněte kousek čokolády, tak jednu třetinu, a nechte si jí rozplynutou na jazyku tak, aby se nabažily všechny chuťové pohárky. Jestli ji přitom dvakrát třikrát rozkousnete, nebo ji rozkošnicky dlouho necháte tát v ústech, je na vás. Když budete chtít sametovou roztátou čokoládku polknout, napijte se, či přesněji přelijte jazyk douškem dobrého alkoholu, polkněte, zavřete oči a vychutnávejte. Projeví se nepoznané chuťové tóny jak u čokolády, tak i noblesního alkoholu. Cílem není smíchat v puse čokoládu a nápoj a udělat si v puse rumovou pralinku. Základní princip snoubení je totiž ten, že čokoláda nastartuje a upraví vnímání chuťových pohárků na jazyku. Takže čokoládku klidně polkněte a až potom se napijte nápoje.

Stejný princip snoubení platí s pivem, čajem, kávou, sýrem nebo jahodami. Tedy nejdříve si čokoládou chocoflower nastartovat chuťové pohárky a pak snoubit. 

Jedinou výjimku tvoří krvavej steak, na ten si položte jednu pecičku chocoflower No.18 a nechte natát jako jemnou omáčku. Neskutečná paráda.“