ZÁŽITKOVÁ DEGUSTACE XC ČOKOLÁDY

Dobrá čokoláda, stejně jako dobré víno, je smyslový požitek, který překračuje hranice gastronomie. Degustace čokolády podle odrůd, místa sklizně a způsobu zpracování či ochucení je pro každého hosta nový neobyčejný zážitek. Snoubení čokolády a dobrých vín či ušlechtilých destilátů je považováno mezi předními světovými sommeliery za nové vznešené umění. Naše xc degustace může být jak samostatným programem tak ozdobou a výrazným doplňkem večírků či jiných společenských událostí.

Nabízíme různé druhy degustačních programů, které jsou vždy idividuálně upraveny podle povahy akce. Proto jsou naše xc degustace ideální jak pro exklusivní náročnou klientelu tak i pro rodiny s dětmi. Realizovali jsme zážitkové degustace pro firemní večírky, výroční zasedání správních rad, privátní VIP akce, kongresy, slavnostní uvední módních kolekcí či nových značek, profesní klubová setkání, významné společenské akce, ale i gurmánské festivaly, dětské dny, rodinné kulturní akce i edukativní přednášky s degustací pro školáky – pro 20 i 200 hostů.

REFERENCE: PRIVAT BANK AG, ČEZ, KKCG, SEZNAM, PORSCHE CLUB CZECH REPUBLIC, CANON, ASTRA ZENECA, CZECH TOP 100, CZECH BUSSINES CLUB, MAX MARA, STRUNY PODZIMU, SENÁT ČR,  MIKULOV GOURMET FEST, APETIT PIKNIK, ZÁMEK CTĚNICE … A NĚKOLIK ZÁKLADNÍCH ŠKOL

základní degustační programy:

CHOCO BESTSELLER
SCÉNÁŘ: Degustace kakového bobu, single origin (chuť čokolády dle místa pěstování) čokolád a ochucených čokolád chocoflower s vyvrcholením snoubením xc pairing chocolate s červeným vínem či portským a nedostižným rumem Diplomático Reserva Exlusiva 12yrs.
… zobrazit více

Doplněné zajímavostmi z historie i současnosti nejlepší světové čokolády i sommeliérským výkladem k vínu a rumu.

MENU:  kakový bob, 2 vzorky single origin, 3 vzorky chocoflower, 2 vzorky chcoco pairing, 1 vzorek víno/portské, 1 vzorek rum

DOBA TRVÁNÍ:  2 – 4 hodiny **

ORIENTAČNÍ CENA* BEZ DPH:
30 hostů   21 000,- Kč
60 hostů   26 000,- Kč
100 hostů 37 000,- Kč

PAIRING
SCÉNÁŘ: Degustace zaměřená na snoubení xc pairing čokolády a naprosto špičkových destilátů a velkých vín se kterými se hosté běžně nesetkají.
… zobrazit více

Jako doplněk vzorky kakového bobu a dvou single origin čokolád pro prezentaci vlivu místa pěstování na chuť čokolády. Vzorky nápojů ve složení plné červené víno (Malbec či Priorat), koňak (Godet), rašelinová singl malt whisky (Nika Yochi 10yrs) a venezuelský rum (Diplomático Reserva Exlusiva 12yrs). Doplněné odborným sommelierským výkladem o původu a stylu destilátů i o výrobě čokolády.

MENU:  kakový bob, 2 vzorky single origin čokolády, 4 vzorky chcoco pairing, po 1 vzorku vína, koňaku, whisky a rumu

DOBA TRVÁNÍ:  2 – 4 hodiny **

ORIENTAČNÍ CENA* BEZ DPH:
30 hostů   28 000,- Kč
60 hostů   35 000,- Kč
100 hostů 45 000,- Kč

INICIACE ČOKOHOLIKA
SCÉNÁŘ:Degustace kakového bobu, raw čokolády vytvořené starou mexickou metodou, poznávání chuťových odstínů single origin čokolád podle místa sklizně a odrůdy, hořkomléčná čokoláda a chuťová extáze v podobě ochucených čokolád chocoflower.
… zobrazit více

Doplněné zajímavým výkladem z historie, současnosti a výroby kvalitní čokolády. Ideální pro dospělé i děti.

MENU:  kakový bob, raw čokoláda, 3 vzorky single origin čokolády, 5 vzorků chcocoflower

DOBA TRVÁNÍ:  1 – 3 hodiny **

ORIENTAČNÍ CENA* BEZ DPH:
30 hostů   16 000,- Kč
60 hostů   24 000,- Kč
100 hostů 29 000,- Kč

ČOKOLÁDOVÁ CESTA KOLEM SVĚTA
SCÉNÁŘ: Zážitková přednáška s projekcí a degustací. Vždy v návaznosti na výklad ochutnají hosté kakaový bob, kakaové máslo, raw čokoládu vytvořené
… zobrazit více

starou mexickou metodou, 60% hořká čokoláda Pobřeží slonoviny, 70% hořká čokoláda Madagaskar, 80% hořká čokoláda Uganda, 2 vzorky hořkomléčná ochucená čokoláda chocoflower, 2 vzorky hořká ochucená čokoláda chocoflower.
V případě programu výhradně pro děti to je kakový bob, bílá čokoláda, mléčná čokoláda, 60% hořká čokoláda Pobřeží slonoviny, 80% hořká čokoláda Uganda, 2 vzorky hořkomléčná ochucená čokoláda chocoflower, 1 vzorek hořká ochucená čokoláda chocoflower. Vhodné pro školy a dětské akce.

MENU:  kakový bob, kakové máslo či bílá čokoláda a 6 – 8 vzorků čokolád

DOBA TRVÁNÍ:  40 – 70 minut

ORIENTAČNÍ CENA* BEZ DPH:
40 osob dospělé publikum 12 000,- Kč
30 osob dětské publikum    4 500,- Kč (sponzorovaná cena pro školy a vzdělávací instituce)

průběh degustace
Degustace probíhá v příjemné uvolněné atmosféře, host si projde krásným chuťovým zážitkem od kvalitního kakaového bobu či jiné čokoládové speciality až po dokonale vyladěný postup snoubení xc čokolád s vybranými druhy vín a destilátů. Každému hostu je věnována indidviduální pozornost. Obrovské plus degustace je, že ji vede a provádí přímo tvůrce chutí, autor a výrobce čoklád, somellier, čokoládový alchymista Danniel Syrový. Host má jedinečnou možnost pohovořit o tématu přímo s tvůrcem čokolády.

* ceny jsou uvedeny pouze pro představu, přesná kalkulace závisí na konkrétním počtu hostů, detailní skladbě nápojů a produkční náročnosti
** doba trvání degustace je závislá především na počtu hostů, ale také na požadavcích klienta/programu akce